محل تبلیغات

 

رئیس جهاد کشاورزی گیلان، با بیان اینکه گمرکات از امروز صادرات کیوی را آزاد کردند، گفت: هدف از اجرای این مهم حمایت از باغداران، سردخانه‌داران و تولیدکنندگان این حوزه است.

صالح محمدی ، از آغاز صادرات کیوی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان و درخواست از وزیر جهاد کشاورزی و معاونت های امور باغبانی و توسعه بازرگانی این وزارتخانه، صادرات کیوی از کشور از اول مهرماه انجام شد.

وی با بیان اینکه گمرکات از امروز صادرات کیوی را آزاد کردند، افزود: تجار استان گیلان و کشور می‌توانند صادرات کیوی را در برنامه کاری خودشان داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان هدف از اجرای این مهم را حمایت از باغداران و سردخانه داران و تولیدکنندگان این حوزه دانست و تصریح کرد: افزایش سطح زیر کشت و تولید محصول، تغییر شرایط اقلیمی(گرم شدن هوا و رسیدگی زودهنگام)، حفظ و توسعه بازارهای هدف صادراتی، حمایت از تولیدکنندگان و جلوگیری از خروج محصول به صورت غیر قانونی از دیگر اهداف است.

محمدی با اشاره به راه‌اندازی میز تخصصی کیوی و مصوبات آن درباره برداشت زودهنگام و تغییر زمان صادرات این محصول، عنوان کرد: اساتید دانشگاه و فعالان بخش تولید و تجارت و سردخانه داران و باغداران و بازرگانان عضو این میز تخصصی هستند تا مسائل میوه کیوی لحاظ و کمترین آسیب در فرایند تولید و صادرات به این محصول وارد شود.

وی بر ضرورت شناسنامه دار کردن باغات کیوی با کد کیو.آر(QR) تاکید کرد و گفت: یکی از رویکردهای جهاد کشاورزی استان گیلان، شناسنامه‌دار کردن کیوی است تا این محصول صادراتی را بنا به خواست بازار کشورها صادر کنیم.

 

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سیزده =