محل تبلیغات

به نقل از ایرنا، مهار آتش در این منطقه که به علت‌عدم دسترسی به محل آتش سوزی با مشکل مواجه بود با ایجاد آتش بر توسط دستگاههای خدمات رسان و نیروهای مستقر در محل آتش سوزی و بالگردهای آبپاشی که از سایر استانها توسط مدیریت بحران کشور تامین د تا حدی انجام و آتش در این منطقه روبه خاموشی گذاشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان جمعه شب در گفت و گو با ایرنا آخرین وضعیت این حریق را تشریح و از پایان عملیات اطفاء حریق در تالاب انزلی خبرداد و افزود: آتش تقریبا مهار شده اما عملیات اطفاء در نقاطی که دود مشاهده می‌شود ادامه خواهد داشت.

امیر مرادی اضافه کرد: عملیات اطفاء از زمین با ایجاد آتش بر و از طریق هوا توسط ۲ بالگرد سپاه اعزامی از مدیریت بحران کشور و یک بالگرد هلال احمر استان مجهز به سبد آبپاش مدیریت بحران گیلان انجام شده است.

وی ادامه داد: در عملیات هوایی هریک از خلبانان این سه بالگرد با ۱۰ مورد آبگیری توانستند عملیات اطفا حریق را در مناطق دور از دسترس انجام دهند.

وی گفت: در صورت لزوم عملیات اطفاء هوایی صبح شنبه توسط بالگردهای آبپاش ادامه می‌یابد و خط آتش بر جدیدی ایجاد خواهد شد تا آتش در اسرع وقت مهار شود.

مرادی اضافه کرد: برای مهار این آتش سازمان‌های آتش نشانی شهرداری انزلی، بنادر و دریانوردی گیلان و منطقه آزاد انزلی تیم مجهزی از منابع طبیعی و محیط زیست، نیروهای سپاه و بسیج و هلال احمر شهرستان در منطقه حضور داشتند.

وی از تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشایی مسیر دسترسی به محل آتش سوزی تقدیر کرد و گفت: این تلاش‌ها موجب شد آتش نشانان بتوانند شعله‌های آتش را پیش از رسیدن بالگردهای آبپاش مهار کنند و بالگردها نیز مناطق دور از دسترس را آبپاشی کنند.

مرادی گفت: نیروهای محیط زیست در منطقه حضور خواهند داشت تا مناطقی که دود بلند می‌شود را با استفاده از کوله پشتی‌های مجهز خاموش کنند.

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =