محل تبلیغات

شاید فکر کنید که به دست آوردن پول برای ثروتمند شدن کافی است و برای ثروتمند شدن فقط باید درآمدتان را افزایش دهید و به فکر یک منبع مطمئن برای کسب درآمد باشید. بسیاری از افراد در ذهن خود این تصور را دارند و فکر می کنند انسان های موفق و ثروتمند فقط درآمد زیادی دارند و هیچ راز دیگری در مورداستفاده از پول نمی دانند. در صورتی که شما هم جزو این دسته از افراد هستید باید بدانید طرز فکرتان کاملا اشتباه است و برای ثروتمند شدن باید از روش دیگری استفاده کنید تا با بهره گیری از آن به موفقیت فردی در کسب و کار و همچنین موفقیت در زندگی خود دست پیدا کنید.
مدیریت مالی شخصی یکی از مهم ترین رازهایی است که در ثروتمند شدن می تواند دخیل باشد و شما را به سمت ثروتمند شدن هدایت کند. فردی که با مدیریت مالی کاملا آشنا باشد، قادر است به بهترین شکل ممکن از پس یک فعالیت اقتصادی پربازده بربیاید و ثروت به دست آورده را در راه به دست آوردن ثروت بیشتر به کار گیرد. فردی که از علم مدیریت مالی شخصی بتوانید استفاده کند، خواهد دانست در چه مواقعی باید پول خود را پس انداز کند و چه مواقعی لازم است پول خود را سرمایه گذاری کند.
برای برنامه ریزی در حوزه ی مدیریت مالی شخصی فرد باید بتواند وضعیت مالی کنونی خود را موردبررسی قرار دهید و آن را تحلیل کند. یعنی بتواند مقدار بدهی ها، سرمایه های نقدی و غیر نقدی خود را مشخص کند. همچنین از عهده ی این بربیاید تا نیازهای کوتاه مدت و بلندمدت خود را تشخیص دهد و برای آن ها راهکارهایی را در نظر بگیرد. برای این که فرد بتواند از پس تمام این موارد بربیاید باید تمایلات خود را در زندگی مورد ارزیابی قرار دهد و اهداف خود را به صورت واضح و شفاف بررسی نماید تا به موفقیت فردی در کسب و کار خود دست پیدا کند

دارایی های نقدی و غیرنقدی خود را مشخص کنید
اولین قدم در مدیریت مالی این است که میزان دارایی های خود را به طور دقیق مشخص کنید. این دارایی ها می تواند دارایی های نقدی یا غیرنقدی باشد که طی سالیان سال آن ها را به دست آورده اید. این کار می تواند جایگاه فعلی شما را مشخص کند و به شما این نکته را یادآوری کند که چه قدر سرمایه دارید.
علاوه بر این شما باید بدهی های خود را مشخص کنید تا بدانید علاوه بر دارایی های خود بدهی هایی را نیز باید پرداخت کنید. برای همین این بدهی ها باید از دارایی هایتان کم شود تا میزان حقیقی دارایی تان مشخص شود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که توجه به رقمی که پس از کسر بدهی از دارایی هایتان به دست می آید بسیار مهم است و در زمان رسیدن به هدف می تواند شما را متوجه ضررهایی کند که از آن ممکن است بی خبر باشید.

از تقویم های مالی استفاده کنید
تقویم های مالی یکی از بهترین ابزارهایی هستند که می توانند شما را در زمینه ی مدیریت مالی رشد دهند و باعث شوند که تمام رویدادهای مالی تان را در بهترین زمان ممکن انجام دهید؛ بدون این که چیزی را از قلم بیندازید.
تقویم های مالی درست مانند تقویم های عادی هستند و می توانید در آن ها به راحتی رویدادهای مهم را مشخص کنید تا در مواقع لزوم انجام آن ها را فراموش نکنید. برای استفاده از یک تقویم مالی می توانید اپلیکیشن هایی که برای این کار ساخته شده اند را مورداستفاده قرار دهید، یا حتی از یک تقویم کوچک جیبی برای این کار استفاده کنید. مهم این است که با استفاده از این ابزار بتوانید رویدادهای مالی خود را به راحتی به خاطر بسپارید و آن ها را فراموش نکنید و به موفقیت فردی در کسب و کار خود دست یابید.
بهرام عنبری
مدیر مالی

محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 6 =