محل تبلیغات
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از مسکو،  نخستین مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در مسکو با هدف تسهیل تجارت، برگزاری نشست‌های رو در رو بین بازرگانان ایرانی و روسی، انعقاد قرارداد‌های همکاری، تهیه مدارک موردنیاز، مشاوره بانکی، بیمه‌ای و گمرکی و نیز پشتیبانی حقوقی از صنعتگران و تجار ایرانی و روسی راه‌اندازی شد.
این مرکز با همکاری «اتاق تعاون»، «وزارت صنعت، معدن و تجارت»، «سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه»، «اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه» با حمایت فراکسیون تعاون و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شده و قرار است به رفع موانع در مسیر تجارت بین دو کشور کمک کند.
در مراسم گشایش این مرکز که جمعی از مقامات سیاسی و اقتصادی ایران و روسیه حضور داشتند، بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران به اهداف اتاق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمک به راه‌اندازی مراکز تجاری ایران در دیگر کشور‌ها اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مصرح در قانون تعاون، کمک به تقویت بخش‌های اقتصادی است و راه‌اندازی این مرکز در روسیه نیز با همین هدف صورت گرفته است.
علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران نیز با اشاره به اقدامات انجام شده برای توسعه همکاری‌های اقتصادی بین ایران با روسیه و حوزه اوراسیا گفت: راه‌اندازی مرکز تجاری ایران در روسیه گامی موثر در جهت دستیابی به چشم‌انداز مبادلات ۸ میلیارد دلاری تا دو سال آینده است.
کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه هم در این مراسم بر ضرورت تنوع‌بخشی به سبد صادرات محصولات ایرانی به روسیه تاکید کرد.
سیدکاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس شورای اسلامی با وضع قوانین مورد نیاز، آماده همکاری و حمایت از بخش تعاون کشور است.
دیمیتری زوبوف، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی جامعه مصرف کنندگان روسیه در مراسم گشایش مرکز تجاری اتاق تعاون ایران در روسیه با اشاره به توسعه روزافزون همکاری‌های تجاری بین دو کشور گفت: با راه‌اندازی این مرکز، اقدامات لازم برای صنعتگران و تجار ایرانی و روسی در زمینه عقد قرارداد‌ها، تهیه مدارک و پشتیبانی حقوقی انجام خواهد شد. وی به چشم‌انداز روشن مرکز تجاری ایران در روسیه اشاره و تاکید کرد: هرچند میزان تلاش و جدیت طرفین در ارتقاء مناسبات دوجانبه بسیار تاثیرگذار است و اطمینان دارم راه‌اندازی این مرکز نتایج مطلوبی در پی خواهد داشت.
محل تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + بیست =