رشت امروز |وزیر صنعت ، معدن و تجارت که به منظور افتتاح طرح توسعه یک شرکت قطعات خودرو و دو شرکت تولیدکننده ام دی اف  کارا اندیشه هامرز (  تولید  کننده ام دی اف صادراتی به ترکیه و اروپا و شرکت آریا پویا )  در شهر صنعتی رشت و بازدید از شرکت  پوشش آلومینیوم کاسپین کیان در شهرک صنعتی سپیدرود رشت از شامگاه دیروز به همراه برادران معاون صنایع عمومی ، فرشاد مقیمی مدیر عامل صنایع کوچک به گیلان سفر کرده بود ، پیش از ظهر امروز اط طرح های یاد شده افتتاح و بازدید و عصر امروز در نشست با  تولیدکنندگان گیلانی در محل استانداری گیلان حضور یافت.

سه پروژه صنعتی در مجموع با ۲۶ هزار میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی برای ۴۲۰ نفر امروز چهارشنبه با حضور عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گیلان به بهره برداری رسید.

طرح توسعه شرکت فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران با مجموع سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال، برای ۳۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است؛این طرح توسعه با تولید انواع کمک فنر با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون ۵۰۰ هزار عدد در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع و با زیربنای ۲۵ هزار متر مربع به بهره برداری رسید.

شرکت فرآوری و ساخت تنها تولید کننده انواع جعبه فرمان برقی هیدرولیکی خودرو در ایران است و یک میلیون و ۲۰۰هزار دستگاه در سال تولید دارد .

طرح های توسعه تولید کننده انواع جعبه فرمان برقی هیدرولیکی خودرو سالانه یک میلیون و ۲۰۰هزار دستگاه و طرح توسعه تولید انواع کمک فنر سالانه یک میلیون ۵۰۰ هزار عدد است.

طرح توسعه واحد تولید کننده اوراق فشرده چوبی رنگ شده با سرمایه گذاری هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز با ظرفیت تولید سالانه ۱۱ میلیون ۲۵۰ هزار متر مربع زمینه اشتغال برای ۲۰ نفر را به طور مستقیم فراهم کرده است .

این شرکت تولیدی در زمینی به مساحت ۲۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع با زیربنای ۲۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع احداث شده است .

واحد تولید کننده انواع اوراق چوبی با روکش ملامینه نیز با سرمایه گذاری چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اشتغالزایی مستقیم برای ۱۰۰ نفر نیز امروز توسط وزیر صنعت ، معدن و تجارت افتتاح و به بهره برداری رسید.

ظرفیت سالانه روکش ملامین این شرکت تولیدی هشت میلیون متر مربع و با ظرفیت سالانه تولید کاغذ دکوراتیو آغشته آن ۹ هزار و ۵۰۰ تن است؛ این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۱ هزار ۴۱۷ متر مربع و در زیربنایی به مساحت ۱۲ هزار و ۳۱۲ متر مربع احداث شده است.

شرکت پوشش آلومینیوم کاسپین کیان، تولید کننده فیلم پلاستیکی چند لایه و روکش پلیمری بر روی آلومینیوم با ظرفیت سالیانه ۱۸ هزار تن و با اشتغال ۸۰ نفر و سرمایه‌گذاری در ۲ هزار میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و با زیربنای سه هزار و ۸۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی سفیدرود در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

حضور در گلزار شهدای رشت و ادای احترام به مقام شامخ شهدا و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با همراهی استاندار گیلان از برنامه های صبح چهارنشبه وزیر صنعت، معدن و تجارت بود عصر امروز هم نشستی صمیمانه با فعالان اقتصادی و شورای هم خانواده صمت در استانداری گیلان برگزار می شود.

وی را در این بازدید استاندار گیلان ، میر کل صمت ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ، مدیران اقتصادی استانداری همراهی می کردند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان