رشت امروز | سید محمود حسینی پور  در سفر به گیلان و در بازدید از ابعاد مختلف حادثه اتش سوزی بیمارستان قائم  پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: حامل سلام و پیام سرپرست محترم ریاست جمهوری به مردم گیلان به ویژه آسیب دیدگاه حریق بیمارستان قائم (عج) رشت هستم.

سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به حادثه تلخ و ناگوار آتش سوزی بیمارستان قائم رشت اضافه کرد: بررسی ابعاد و لایه‌های مختلف این اتفاق تلخ در رشت مورد تاکید سرپرست ریاست جمهوری بوده است و تا حصول نتیجه دنبال می‌شود.

عیادت سرپرست معاونت امور مجلس رئیس جمهور و استاندار گیلان از بیماران آسیب دیده در بیمارستان قائم

سرپرست معاونت امور مجلس رئیس جمهور و نماینده ویژه سرپرست ریاست‌ جمهوری و استاندار گیلان با حضور در محل بیمارستان پورسینا و ولایت رشت، از بیماران منتقل بیمارستان قائم(عج) به این دو بیمارستان بازدید کردند.
سید محمود حسینی‌پور، سرپرست معاونت امور مجلس رئیس جمهور و نماینده ویژه سرپرست ریاست‌ جمهوری و اسدالله عباسی استاندار گیلان امشب با حضور در بیمارستان پورسینا و ولایت رشت، آخرین وضعیت حادثه حریق این مرکز درمانی بخش خصوصی و روند رسیدگی به بیماران منتقل شده را بررسی کرده و دستورات لازم در جهت تداوم ارائه خدمات به بیماران منتقل شده این بیمارستان به مراکز درمانی دیگر را صادر کردند.

محمود حسینی‌پور معاون امور مجلس رییس جمهور و نماینده ویژه سرپرست ریاست جمهوری که برای بررسی ابعاد حادثه حریق در بیمارستان خصوصی قائم رشت به شب گذشته به گیلان آمد، بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از شامگاه گذشته که به دستور سرپرست ریاست جمهوری وارد استان شده‌ام از بیماران بیمارستان قائم منتقل شده به سایر مراکز درمانی عیادت کردم و صبح امروز نیز چند نشست کارشناسی از جمله جلسه شورای تامین در زمینه بررسی دقیق ابعاد این حادثه تشکیل شد.

وی با اشاره به پیگیری و بررسی زوایای مختلف این حادثه در نشست شورای تامین استان اضافه کرد: دستگاه‌های مختلف نسبت به ارائه گزارش اقدام کردند که در این گزارش‌ها به طور مشخص قصور برخی از افراد مشخص شده‌است.

وی در ادامه با بیان اینکه کار کارشناسی در زمینه ریشه‌یابی علت این حادثه توسط دادستان گیلان پیگیری می‌شود، اضافه کرد: در این نشست‌ها با حضور دستگاه‌های مختلف امروز تصمیماتی گرفته شده و بر این اساس به طور قاطع و جدی با همه عواملی که ترک فعل داشته و در حوزه‌های نظارتی وظایف شان را انجام نداده‌اند، برابر قانون برخورد خواهد شد.

حسینی پور ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه آتش سوزی بیمارستان قائم (عج) اظهار کرد: سرپرست ریاست جمهوری بر رسیدگی به بیماران و خانواده‌های جانباختگان تاکید جدی داشتند و در این ارتباط دستورات داده و اقدامات لازم انجام شد.

وی ابزار امیدواری کرد: با این اقدامات، بازسازی و فعالیت دوباره بیمارستان قائم (عج) رشت با مدیر جدید و مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی به سرعت از سر گرفته شود و این مرکز درمانی فعال شود.

سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با بیان اینکه این بیمارستان جزو بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خوب و ارزشمند استان است و خدمات خوبی در گذشته ارائه داده که امید است با همکاران بسیار خوب این مرکز در حوزه پرستاری و پزشکی هر چه سریعتر شاهد خدمات رسانی این مرکز درمانی به بیماران باشیم.

توصیه استاندار گیلان به دکتر مرضیه مهر افزا رئیس هیات مدیره بیمارستان قائم 
استاندار گیلان  در جریان همراهی نماینده ویژه سرپرست ریاست جمهوری در بازدید از بخش های آسیب دیده ناشی از جریق بامداد 29 خرداد گفت : تمام تلاش مدیران بیمارستان احیا و راه اندازی بیمارستان و بازگشت به چرخه درمان و سلامت استان باشد.
دکتر عباسی ضمن ابراز همدری با خانواده های فوت شدگان تصریح کرد: مسوولان استان لحظه ای از مردم غفلت نخواهد کرد و در همان لخحظه ابتدایی با همکاری دانشگاه کلیه بیماران به بیمارستان های دولتی منتقل که متاسفانه عده ای در جریان انتقال جان خود را از دست داده اند و امیدواریم بیمارستان قائم بتواند با بازسازی همه بخش ها به چرخه سلامت استان باز گردد.
لحظه ای بیماران را رها نکردیم

اسدالله عباسی استاندار گیلان نیز با بیان اینکه مسائل فنی این بیمارستان در حال رسیدگی است، اظهار کرد: مسببان این حادثه نیز شناسایی می‌شوند، کارها با سرعت و با تمام توان و همه جوانب کارشناسی و فنی ادامه دارد.

وی بیان کرد: بیماران انتقال یافته از بیمارستان قائم رشت به سایر مراکز درمانی تحت رسیدگی بوده و بر درمان و سلامت آنان نظارت است.

نماینده عالی دولت در گیلان ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریعتر بیمارستان قائم رشت به چرخه خدمات رسانی برگردد.

وی در ادامه از مسئولان بیمارستان‌ها و دستگاه‌های دولتی خدمات رسان خواست تا به لحاظ فنی مراقبت‌های لازم را برای پیشگیری از چنین حوادثی داشته باشند و ایمنی مجموعه ها را از ابعاد مختلف بررسی و تامین کنند.

حضور بازرس کل گیلان در بخش های آسیب دیده بیمارستان قائم
بازرس کل گیلان همزمان با سفر نماینده ویژه دکتر مخبر کفیل ریاست جمهوری در بیمارستان قائم حضور داشت.
دکتر سجاد ده ده جانی با ابراز تاسف از فوت عده ای از همشهریان و تسلیت به خانواده های انان امید داد: سازمان بازرسی استان اگاهانه به اوضاع نظارت دارد.
وی خطاب به دکتر مهر افزا رییس هیات مدیره گفت : امید است این بیمارستان که در سلامت استان نقش دارد با تکمیل و تجهیز امکانات به حوزه سلامت استان هر چه سریعتر برگردد.
لحظه ای بیاران را رها نکردیم / تلاش برای بازگشت به چرخه درمان 
دکتر مرضیه مهرافزا با ابراز همدری با خانواده های اسیب دیده ناشی از حریق  بیمارستان قائم که بامداد سه شنبه رخ داد مراتب تسلیت خود و مدیر عامل بیمارستان را اعلام کرد وگفت : از همان لحظات اولیه با همکاری جهاد گونه همه ارکان استان از جمله توجه و تاکیدات ویژه دادگستری و دادستانی مرکز استان ،  استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی ،تیم پرتلاش آتش نشانی  توانستیم از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری کنیم اما متاسفانه بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه ما بودند و برخی هم بیماران سرطانی و بد حال بودند و چون بیمار اینتوبه شرایط جابجایی خاص خود را دارد متاسفانه 8 بیمار ما از دست رفت و به خانواده های آنان تسلیت عرض می کنیم.
رییس هیات مدیره بیمارستان قائم افزود : خوشبختانه نوزادان بخش ان ای سی یو و مادران باردار به سلامت از بیمارستان خارج شدند و در کلیه بیمارستان های دولتی از جمله 17 شهریور ، رازی و .. با تلاش دانشگاه علوم پزشکی گیلان بستری شدند.
وی تاکید کرد : تلاش ما بازگشت هر چه سریعتر به سلامت استان و کمک به بخش درمان است و جا دارد از نگاه دلسوزانه و لحظه ای همه مقامات استانی و حتی کشوری تشکر کنم.
بیمارستان قائم (عج) رشت بامداد (سه‌شنبه 29 خرداد) دچار آتش سوزی شد که با تلاش نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت مهار شد، بر اساس بررسی‌های اولیه حریق بیمارستان قائم (عج) رشت از اتاق تاسیسات برق اضطراری در طبقات زیرین بیمارستان شروع شد؛ این موضوع به صورت دقیق توسط کارشناسان در دست بررسی است.
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان