با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) در شهر صنعتی رشت صورت گرفت ؛

رونمایی از 5 داروی ضد سرطان گروه دارویی برکت در شرکت سبحان آنکولوژی

۱۴۰۳/۰۳/۳۰ ۲۲:۰۹ چاپ

رشت امروز |408 Request Timeout

Request Timeout

Server timeout waiting for the HTTP request from the client.

"/>مراسم رونمایی از 5 داروی ضد سرطان و قارچ گروه دارویی برکت، با حضور سید پرویز فتاح رئیس ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهر صنعتی رشت برگزار شد.

همزمان با سفر پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به گیلان و با همراهی استاندار گیلان از پنج داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت در شرکت سبحان آنکولوژی رونمایی شد.
همزمان با سفر پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به گیلان و با همراهی اسدالله عباسی استاندار گیلان از پنج داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت در شرکت سبحان دارو رونمایی شد.
این از پنج قلم محصول ضد سرطان و هازارد این شرکت شامل کسپوفانزین ۵۰ و ۷۰، اسمرتینیب ۴۰ و ۸۰، ایبروتینیب ۷۰ و ۱۴۰، انزالوتامید ۴۰ و ۸۰ و اًلاپاریب ۱۰۰ و ۱۵۰ است که با دستان متخصصان داخلی و بومی به بهره‌برداری رسید.
با تامین این پنج قلم دارو ضد سرطان، بخش اعظمی از نیاز داخلی کشور در این حوزه برطرف خواهد شد..

 

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در آیین رونمایی از این داروهای ضدسرطان در گیلان گفت: امروز به همت دانشمندان صنعت دارویی پنج داروی ضدسرطان در ۱۰ دز رونمایی شد. مردم این داروهای حساس و وارداتی را با زحمت بسیار و با هزینه بالا تهیه می کردند که توسط نخبگان ما تهیه و بومی سازی شد و در داخل کشور عرضه می شود.

سید پرویز فتاح افزود:  این داروها ۵۰ درصد نیاز کشور به داروهای سرطانی را برطرف می‌کنند اما در صورت لزوم با اعلام سازمان غذا و دارو طی ۹ ماه باقی مانده از سال امکان افزایش تولید این داروها مهیا شده و می تواند برای سال آینده نیاز داخل کشور را کاملا برطرف کند.

وی با اشاره به اینکه داروهای تولید شده امسال هشت میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد داشت اما باید امکانی فراهم شود که ارز حاصل از این صرفه جویی از کشور خارج نشده و مردم از محصول ایرانی استفاده کنند تصریح کرد :.

تقاضا برای خرید و صادرات این محصولات دارویی وجود دارد اما اولویت؛ تامین نیاز داخل کشور است لذا این پنج محصول فعلا صادر نمی‌شود تا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اعلام کند نیاز کشور به طور کامل برطرف شده است.

به گفته فتاح ، این روند ادامه خواهد داشت و شرکت مذکور طی چند ماه آینده آماده است چند داروی نایاب، کم یاب و حساس در این حوزه را رونمایی کند که نشان می‌دهد روند تحقیق و توسعه با جدیت در این مجموعه دنبال می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه دانشمندان ما متمرکز بر روی این مساله کار می‌کنند چون محدودیت خارجی و اعمال تحریم‌ها روی برخی داروهای حساس موجب شده نتوانیم آنها را وارد کنیم و نیاز داخل با روش بومی سازی تامین شده است یاد اور شد:

قیمت این داروها نسبت مشابه خارجی که در بازار عرضه می شود بسیار پایین و قابل قبول است و تاکید شده است قیمت ها تاحد امکان کاهش یابد تا مردم برای تهیه آنها متحمل هزینه زیاد و سنگین نشوند

کپسول ایبروتینیب (درمان سرطان خون)، اسیمرتینیب (برای درمان سرطان ریه)، انزالوتامید (داروی درمان سرطان پروستات)، قرص کپسوفانژین (داروی ضد قارچ)، قرص الاپاریب (داروی سرطان تخمدان) داروهایی بودند در این آئین رونمایی شدند.

 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان