انتقال ۵ نوزاد به مرکز آموزشی و درمانی ۱۷ شهریور/ حال عمومی تمامی نوزادان خوب است

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (گیل‌وب‌دا)؛ دکتر صدرالدین مهدی‌پور بازکیائی – سرپرست مرکز آموزشی و درمانی ۱۷ شهریور رشت با اشاره به انتقال ۵ نوزاد نارس به این مرکز در پی حریق بیمارستان قائم (عج)، گفت: خوشبختانه حال عمومی هر ۵ نوزاد خوب بوده و سریعاً استحمام انجام و IVLine نوزادان تعویض و دستورات دارویی و تشخیصی برای آن‌ها گذاشته شد.

وی با بیان اینکه ۲ تن از نوزادان به دلیل نارس بودن و وزن خیلی کم به NICU منتقل شدند، گفت: ۳ نوزاد دیگر نیز به بخش نوزادان منتقل شدند.

گفتنی است بیمارستان بین المللی قئم ( عج ) یکی از مراکز مهم و مجهیز nicu بخش مراقبت های ویژه کودکان است که تا کنون بسیاری از کودکان با وزن و شرایط خاص در این بیمارستان متولد و به آغوش مادرشان برگشتند.

در جریان آتش سوزی بخش سی پی یو بیمارستان قائم 5 نوزاد بستری که با هوشیاری کادر بیمارستان به بیمارستان دولتی انتقال و اکنون شرایط عمومی انان رو به بهبود است.

دکتر مرضیه مهر افزا رییس هیات مدیره بیمارستان قائم  و فوق تخصص ناباروری در این رابطه صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران در این رابطه به خبرنگاران گفته بود : همه تلاش ما در طی حادثه حریق بخش یو پی اس بیمارستان قائم نجات جان هموطنان و بیماران بوده است و خوشبختانه لحظه به لحظه تمام مسوولان از جمله دستگاه قضایی ، دادگستری و دانشگاه علوم پزشکی برای برون رفت از مشکلات را داشته اما متاسفانه 8 نفر تا این لحظه از بیماران بخش ای سی یو فوت کرده اند اما از سویی علی رغم اینکه دیگر بیماران را نجات دادیم  ، به بیمارستان های دولتی از جمله رازی انتقال یافتند، 5 نوزاد بخش ان آی سی یو هم به بیمارستان 17 شهریور انتقال یافتند که شرایط عمومی آنان خوب است.

دکتر مهر افزا ضمن ابراز همدری با خانواده های داغ دیده گفت : در همین جا مراتب تسلیت خود را به خانواده های این عزیزان از دست رفته اعلام می دآنان علو درجات و بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت داریم و همچنین خود را همراه و در کنار همه بیمارانی که در بیمارستان بستری بوده اند می دانیم .