رشت امروز |شنیده شدن حریق در بیمارستان قائم ( عج ) در  بامداد سه شنبه 29 خرداد نه تنها در استان بلکه نگرانی های وسیعی را حتی در بین هموطنان عزیزمان در کشور  ایجاد کرد و از سویی ورود مسوولان عالی حکومتی و روسای قوا از جمله حجت الاسلام اژه ای رئیس قوه قضائیه  به این اتفاق ،  حساسیت و دامنه بررسی چگونگی ایجاد این حریق را افزایش داد.

از همان لحظات اولیه رییس کل دادگستری و دادستان گیلان با حضور در صحنه  لحظه به لحظه ضمن بررسی اوضاع تلاش کردند تا نگرانی های  ناشی از این اتفاق را در بین مردم کاهش دهند و امید دادند در صورت بروز هر گونه کوتاهی برخورد صورت خواهد گرفت.

استاندار گیلان هم از نزدیک در جریان روند آتش سوزی قرار گرفت و دستورات لازم به متولیان امر ارائه داد و دانشگاه علوم پزشکی هم با حضور رییس دانشگاه به طور مستمر با حضور میدانی تلاش کرد تا هم وضعیت بیماران انتقال یافته را بررسی کرده و هم بر روند ایجاد حریق در بیمارستان نظارت داشته باشد.

در جریان این حادثه تلخ که کام مردم را تلخ کرد لحظه ای مجموعه مدیریت و درمان بیمارستان قائم بیماران را رها نکردند و با تلاشی انسان دوستانه سعی بر این نمودند که جان بیماران را نجات دهند و البته ناگفته نماند که حضور برخی از مردم در سرعت جابجایی بیماران غیر قابل کتمان است.

در جریان بازدید های صورت گرفته از بخش های آسیب دیده بیمارستان قائم حتی پای دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهوری به بیمارستان قائم باز شد . پیش از او سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری به دستور دکتر مخبر عصر روز حادثه حریق بیمارستان قائم ، وارد گیلان شده بود .

 

محمود حسینی پور سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در جریان بازدید از بیمارستان قائم با بیان اینکه این بیمارستان جزو بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خوب و ارزشمند استان است و خدمات خوبی در گذشته ارائه داده امید داد ؛ با همکاران بسیار خوب این مرکز در حوزه پرستاری و پزشکی هر چه سریعتر شاهد خدمات رسانی این مرکز درمانی به بیماران باشیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری گیلان که به همراه مهدی فلاح میری دادستان مرکز گیلان در محل بیمارستان قائم حضور داشته نیز تاکید داشتند  :  البته درخواست ما از مسئولان استانی این است که سریعتر مشکلات این بیمارستان برطرف شود تا مردم بتوانند از آن و امکانات این مرکز بهره ببرند.

رئیس سازمان بازرسی استان هم در همان روز حادثه به همراه گروه بهداشت و درمان سازمان وارد بیمارستان شد و اظهار امیدواری کرد : قطعا سازمان بازرسی بررسی های خود را انجام خواهد داد و امیدوار است چنین مجموعه ای بتواند هر چه سریعتر با رفع مشکلات و کاستی های خود به درمان استان کمک نماید.

استاندار گیلان هم در بازدید خود ابراز امیدواری داشت ؛  تا هر چه سریعتر بیمارستان قائم رشت به چرخه خدمات رسانی برگردد.

وی در ادامه از مسئولان بیمارستان‌ها و دستگاه‌های دولتی خدمات رسان خواسته بود  تا به لحاظ فنی مراقبت‌های لازم را برای پیشگیری از چنین حوادثی داشته باشند و ایمنی مجموعه ها را از ابعاد مختلف بررسی و تامین کنند.

اما بیمارستان بین المللی قائم (عج ) که عملیات احداث آن در سال 1388 در 5 طبقه و با زیربنای 20 هزار متر آغاز شده بود در فروردین ماه 1392 با هدف کمک به بخش درمان استان و تاسیس مرکزی برای گردشگری سلامت با ایجاد بخش های داخلی ، جراحی ، اطفال ، جراحی قلب باز و برخورداری از تخت های مجهز(ای سی یو )، (سی سی یو) و بخش پیشرفته مراقبت ویژه از نوزادان ( ان ای سی یو ) و تخت ویژه مراقبت های ویژه قلب باز و ایجاد اشتغال پایدار در آن زمان که 700 نفر بود و امروز این تعداد با اشتغال 850 نفر پرسنل بیمه شده در تامین اجتماعی که به صورت مستقیم اشتغال دارند ، به همت دکتر علی رضا کریم زاد حق افتتاح شد.

این بیمارستان در طی این سال ها با نظارت مستقیم متولیان بهداشت و کسب رتبه های برتر و پیوسته در اعتبار بخشی بیمارستانی لحظه ای از خدمت رسانی به بیماران استان و استان های همجوار و حتی بیماران خارجی غفلت نداشته است .

مجموعه مدیریت عامل و هئیت مدیره بیمارستان با نگاه خدمت به بخش درمان و حتی شناخت از وضعیت اقتصادی مردم به طور مستمر با کلیه بیمه ها قرار داد منعقد نمودند و علی رغم همه محدودیت ها و تنگاههای مالی تلاش کرده اند تا بار سنگین مشکلان مالی از دوش بیماران با استفاده از پوشش های بیمه ای بر داشته شود.

اگر چه روند بازگشت مطالبات از بیمه ها طولانی و برای بیمارستان هم سخت بود اما نگاه بنیانگذاران بیمارستان نگاه انسان دوستانه و ایجاد آرامش بر روند بهبود درمان بیماران بوده است.

در طول این سال ها ؛ خدمات ارزشمند  مجموعه مدیر عامل ، هئیت مدیره ، پزشکان و کادر درمان و حتی کادر خدمات بیمارستان قائم ( عج ) بر کسی پوشیده نیست و قله افتخار عملکرد این بیمارستان را می توان در دوران بحران کرونا جستجو کرد.

ماندن در صحنه و کمک به بهبود درمان و عبور از بحران ، خدمت ماندگاری است که در آن زمان بیمارستان قائم با بسیج کردن همه ارکان درمان و اختصاص کلیه تخت های درمانی خود ،  بستری از آرامش و امنیت را در استان ایجاد کرده بود.

این مجموعه معظم درمانی علی رغم کمک به درمان استان به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه کارآفرینی گیلان است که برای 850 نفر به صورت مستقیم شغل پایدار ایجاد کرده است و لذا نقش و اهمیت این مجموعه ارزشمند بر کسی پوشیده نیست و خوشبختانه درک درست از این مهم در بین مسوولان مشهود است .

به امید بازگشت هر چه سریعتر خدمات درمانی بیمارستان بین المللی قائم ( عج ) به بیماران .

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان