رشت امروز |بخش CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

افتتاح CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت

 بخش CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت صبح امروز با حضور بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صرف اعتبار 86 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛  دستگاه CT آنژیوگرافی ۱۲۸ اسلایس بیمارستان حشمت رشت با کاربری آنژیوگرافی غیرتهاجمی عروق کرونر قلبی جهت تشخیص بیماری های عروقی نصب و راه اندازی شده است و تنها دستگاه موجود در بخش دولتی است.

دستگاه CT آنژیوگرافی قلب، شیوه ای مفید جهت تشخیص ناهنجاری های ساختاری قلب و همچنین بیماری شریانی و وریدی است و با بهره مندی از این دستگاه، عروق قلبی با کمترین خطر بررسی می شوند و در صورت وجود و یا احتمال گرفتگی عروق، اقدامات پیشگیرانه صورت می گیرد.

دستگاه CT آنژیوگرافی قلب با اعتبار 45 میلیارد تومانی در مساحت به وسعت 200 مترمربع و دستگاه آنژیوگرافی این بیمارستان نیز در مساحت 80 مترمربعی و با اعتبار 41 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گیلان، 20 طرح عام المنفعه سلامت با اعتبار حدوداً 468 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان