رشت امروز |بدین شکل که اگر یک بار کشتی‌ای را غارت کردیم و بار دیگر همان کشتی را به دام انداختیم رهایش میکنیم، زیرا هرگز “دوبار” به یک کشتی حمله نمی‌کنیم.

خبر ها از فوتبال فسادآلود ما حکایت از این دارد که بعضی‌ها بارها از یک تیم “سکه” دریافت کرده اند.
فساد گسترده در فوتبال ما این امر را به اثبات رسانیده که “تاج” توان اداره فدراسیون را ندارد و فسادی که در فدراسیون تحت مدیریتش انجام شده در تاریخ ورزش ایران بی‌سابقه است.
دادستانی کرمان با شهامت و دقت پرده از فساد گسترده در فوتبال کشور برداشته و قطعاً دادستانی استان‌های دیگر که در لیگ‌های فوتبال تیم دارند باید ورود کنند و ریشه این فساد را خشک نمایند.
آیا در خوزستان که سال‌هاست عملکرد هیات فوتبال مورد بررسی قرار نگرفته و دارای چند تیم در لیگ برتر است دادستانی و دیگر دستگاه‌های نظارتی ورود خواهند کرد؟
برخی‌ها را عقیده بر این است که فوتبال خوزستان با تصمیمات تاج و با استفاده از اساسنامه بی‌محتوا رو به نابودی است.
دستگاه‌های نظارتی باید بر عملکرد هیئت‌های استانی نظارت نمایند و اجازه ندهند که فساد در فوتبال روز به روز افزون‌تر شود.
الان خبرها و شکایت‌ها مبین این نکته دردناک و تاسف‌آور است که در یکی از هیئت‌هایی که “تاج” آن را دوباره برگردانیده یک دستگاه “سانتافه” مفقود شده است. برخی از اهالی هم این مسئله را رسانه‌ای و اعلام داشته‌اند و متاسفانه احضار شده‌اند و اتهام نشر اکاذیب و افترا به آن‌ها زده‌اند ولی تبرئه و منع تعقیب شده‌اند. ولی با وجود قرار منع تعقیب، چهارچرخ “سانتافه” کماکان در هواست.
خلاصه یک آشفته بازار تاریخی در فوتبال ما حاکم است.
البته فساد لجام گسیخته در فوتبال را نمی‌توان به گرفتن چند “سکه” و گم شدن یک “سانتافه” محدود کرد.
ابعاد فاجعه در باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال و خصوصاً هیئت‌های مادام‌العمر فوتبال استان‌ها چنان وسیع است که باید گفت “هر دم از این باغ بری می‌رسد تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد”. 
باد خزان نکبت بر بوستان فوتبال وزیده و چمن‌های سبز میادین ورزشی با سکه‌های دریافتی زرد شده‌اند.
بعضی‌ها در فدراسیون فوتبال سکه‌ گرفته‌اند و برخی‌ها هم “سکه یک پول شده اند” از AFC دلار گرفته‌اند تا در زمان حمایت از منافع ملی ایران در عرصه بین‌المللی “لال” شوند.
گرچه آنان بدلیل عدم آشنایی به زبان انگلیسی ذاتاً کر و لال‌اند، هنگامی که تیم استقلال را کنفدراسیون فوتبال آسیا از دور مسابقات باشگاه‌های آسیا حذف کرد آقای تاج به دلیل اخذ دلار تحت عنوان، حقوق، حق جلسه یا هر چیز دیگر مجبور شد که در مقابل رییس بحرینی AFC سر تسلیم فرود آورد، سکوت کند و منافع ملی کشورمان را در مقابل چند دلار بی ارزش بر باد دهد.
مردی که روزگاری قلبش بیمار بود و به همین دلیل از فوتبال کنار رفت چگونه دوباره قلبش برای فوتبال به تپش افتاد؟
البته از بعد انسانی برای سلامتی قلب ایشان همواره دعا میکنیم ولی متاسفانه با فسادی که در فوتبال ایجاد شده ممکن است که قلب فوتبال پرحاشیه ما از کار بیافتد. حالا دادستان شجاع کرمان دست در لانه گرگ‌ها کرده و البته چند بچه گرگ را احضار کرده است، این بسیار خوب است ولی کافی نیست باید گرگ های اصلی را تعقیب کرد و بر علت شورید، افراد احضار شده معلولند.
دادستان مرکز هم باید بطور انقلابی دستور ورود دستگاه‌های ذیربط را به فدراسیون فوتبال و کلیه هیئت‌های فوتبال استان‌ها صادر کنند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.
وزارت ورزش هم ضمن جلوگیری قاطع از ورود AFC که فقط برای نجات بعضی‌ها می آید، گزارشی جامع و کلی از فساد فوتبال را تدوین و پس از اخذ نتایج و موارد فساد در فوتبال، آن را به فیفا اعلام نماید تا مسئله “فیفا‌هراسی “فاسدین در فوتبال برای همیشه دفن شود و با تغییر اساسنامه مسخره و مادام‌العمری فدراسیون فوتبال، فوتبال را از چنگ مافیا بیرون کشد.
بگمانم با چنین اوضاع و احوال آشفته بازاری در فدراسیون، عاقلانه ترین کار این است که حامیان آشکار و پنهان رییس فدراسیون فوتبال بخاطر منافع ملی از او عبور کنند و “تاج برود‌
نویسنده: علی افتخاری _ کارشناس ورزش
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان