رحیم شوقی در گفت و گو با رسانه‌ها با اشاره به اجرای طرح لایروبی و ساماندهی تالاب عینک رشت، اظهار کرد: قرار داد حق الانتفاع تالاب عینک پس از جلسات فراوان بین شهرداری و آب منطقه‌ای در ۵ فروردین ۱۴۰۲ منعقد و شهرداری با تمام امکانات به این عرصه ورود کرد.

وی از رفع ۳۹ مورد معارض مرتبط با تالاب عینک رشت خبر داد و افزود: عملیات اجرایی لایروبی، بازو پشته سازی توسط پیمانکار از سوی شهرداری منطقه ۴ صورت گرفت.

شهردار رشت با بیان اینکه وسعت تالاب عینک از ۳.۲ هکتار به ۸.۳ هکتار افزایش یافته است، گفت: افزایش وسعت تالاب عینک متأثر از رفع معارض پهنه شماره ۳ بوده که امیدواریم در پهنه شماره ۲ نیز این اتفاق بیفتد.

شوقی، پشته گذاری را از دیگر اقدامات مسیر ساماندهی تالاب عینک برشمرد و بیان کرد: سرعت بخشی به کار ساماندهی تالاب عینک از مطالبات جدی رشتوندان است‌.

شهردار رشت از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در بخش لایروبی، پشته گذاری و بازوسازی تالاب عینک خبر داد و گفت: کلیه عملیات اجرایی این پروژه تا پایان مهرماه به اتمام می‌رسد.

وی از راه اندازی رستوران دریایی در بستر تالاب عینک رشت خبر داد و افزود: در کنار راه اندازی رستوران دریایی، فضای رینگ دوچرخه سواری و پیاده راه و مبلمان شهری، فضای سبز و روشنایی، فضای ماهیگیری و پرنده نگری نیز در دستور کار قرار دارد.

شهردار رشت تصریح کرد: با انجام محاسبات برنامه ریزی لازم بزودی شاهد آماده سازی طرح برای انجام مناقصه و اجرای عملیات خواهیم بود که امیدواریم با حمایت شورای اسلامی تا پایان سال شاهد بهره برداری از پهنه شماره ۳ باشیم.